מורה חשוד שתקף מינית: "סוטה בבי"ס – הפקרות" מאז מעצר המורה המחליף החשוד בביצוע מעשים מגונים בתלמידיו, הילדים "מפחדים לחזור הביתה מהחוג"

מורה חשוד שתקף מינית: "סוטה בבי"ס – הפקרות"
מאז מעצר המורה המחליף החשוד בביצוע מעשים מגונים בתלמידיו, הילדים "מפחדים לחזור הביתה מהחוג" – וההורים זועמים על המערכת: "חייבים להתעורר". משרד החינוך: בודקים
הרוחות סוערות בחטיבת הביניים ביישוב במרכז הארץ, שבה לימד המורה המחליף החשוד שתקף מינית את תלמידיו. ההורים מפנים אצבע מאשימה להנהלת בית הספר ומשרד החינוך על כך שהעסיקו אדם שהורשע בעברות פליליות, בעל נכות פסיכיאטרית, ולא בדקו את עברו.
מוקדם יותר היום (ד') נחשף כי המשטרה עצרה את המורה בחשד שביצע מעשים מגונים והטריד מינית תלמידים בני 13 עד 15, לאחר שאיתר אותם בפייסבוק. "מדובר בחשוד מסוכן ביותר", אמרו במשטרה על האיש, שיישלח לבדיקה פסיכיאטרית.

לפי החשד, המורה שמתגורר סמוך לבית הספר, הצליח להערים על ההנהלה והתקבל לעבודה בתור מורה מחליף תוך הצגת מצג שווא ולאחר שהציג מסמכים שאמינותם נבדקת. ל-ynet נודע כי לא סיפר למעסיקיו על עברו הפלילי ועל נכותו הפסיכיאטרית, ובבית הספר התרשמו ממנו לטובה.

 

"אין ספק שמדובר פה בכשל חמור של מערכת החינוך שקיבלה לשורותיה עבריין", אמר אחד ההורים לתלמיד בחטיבת הביניים, "התלמידים לא מבדילים בין מורה מחליף למורה קבוע ומבחינתם כל מורה הוא דמות חינוכית שמגנה עליהם ודואגת לשלומם ובכך טמונה סכנה כי הילדים עלולים לחשוב שאם המורה עשה משהו אז זה בטח לטובתם".

"נורת אזהרה"

הוא הוסיף: "אנו מבינים שיש מחסור של מורים, אבל לא ייתכן שתהייה הפקרות. מערכת החינוך חייבת להגביר את הפיקוח על הנושא ולסנן את המורים המחליפים בקפידה".

אם לתלמיד אחר אמרה: "למזלנו הפעם היה נס והמורה נעצר בזמן והוא לא הצליח לבצע את זממו, אבל אנחנו לא יכולים לחיות לפי נסים. המערכת חייבת להתעורר ולהבין שסוטים תמיד היו בעבר וגם תמיד יהיו בעתיד ואנו חייבים לאתר אותם ולהוקיע אותם מהחברה".

האם גם סיפרה על הפניקה השוררת כעת ביישוב וציינה שהילדים חוששים להסתובב לבדם. "מאז אתמול ילדים מתקשרים להוריהם ואומרים להם שהם מפחדים לחזור לבד הביתה מהחוג", אמרה, "אני רואה במקרה הזה נורת אזהרה אדומה ומייד נכנסתי לפייסבוק של בתי לראות שאין שם התכתבויות מגונות".

אחד מתושבי המקום תיאר בהלה. "מיד לאחר שהחשוד נעצר השמועה התפשטה ביישוב כמו אש בשדה קוצים וכל ההורים התחילו לפחד שלא קרה משהו לילדיהם. זה בהחלט לא נעים ואני מקווה שבמערכת החינוך ידעו להפיק לקחים שלהבא סוטה מין לא יתקבל לעבודה כמורה בבית

על-פי הנחיות משרד החינוך, כל עובד הוראה קבוע או מחליף חייב לעמוד בכמה קריטריונים בעת קבלתו לעבודה: תעודת תואר ראשון, ניסיון בעבודה עם ילדים ונוער, ניסיון בתחום הדרכה והוראה, ואישור משטרה שלא ביצע עבירות מין ושאין רישום פלילי.

בתגובה למעצר ולטענות ההורים, ממשרד החינוך נמסר כי "הנושא נמצא בחקירת משטרה ובמקביל גם המשרד עורך בדיקה האם הקליטה נעשתה בהתאם לנהלים".

מכירים את המורה הזה מרמת גן שחושף את עצמו בפני ילדות?