אסף דוק - אולי תשמיד את הטלפון?
צדיקים בישראל

אנשים טובים שמקומם בגן עדן

יורם בן ברוך – הוד השרון

יותם בן ברוך פוטר בעבר מבית ספר לאחר ששם חשדו כי הוא ביצע עבירות מין בתלמידות. בן ברוך עבר ללמד בהוד השרון ולאחר שהוגשו שתי תלונות של תלמידותיו בעבר הוא נעצר. הוא חשוד כי פגע בתלמידות נוספות ובחיפוש בביתו נמצאו “חומרים מטרידים” מחדל נוסף במערכת החינוך: המורה פוטר בעבר מחשד לביצוע עבירות מין – והמשיך …

יורם בן ברוך – הוד השרון Read More »

יורם בן ברוך - הוד השרון

יורם בן ברוך – הוד השרון

יותם בן ברוך פוטר בעבר מבית ספר לאחר ששם חשדו כי הוא ביצע עבירות מין בתלמידות. בן ברוך עבר ללמד בהוד השרון ולאחר שהוגשו שתי תלונות של תלמידותיו בעבר הוא נעצר. הוא חשוד כי פגע בתלמידות נוספות ובחיפוש בביתו נמצאו “חומרים מטרידים”

מחדל נוסף במערכת החינוך: המורה פוטר בעבר מחשד לביצוע עבירות מין – והמשיך ללמד בבתי ספר אחרים. בית משפט השלום בפתח תקווה התיר הבוקר (ד’) לפרסום כי יותם בן ברוך, בן 44 מהוד השרון שעבד כמורה לתנ”ך ולגיאוגרפיה, חשוד בביצוע מעשים מגונים בתלמידת חטיבת ביניים מאזור השרון. אתמול הוארך מעצרו של בן ברוך עד ליום ראשון הקרוב.

 

בחקירת המשטרה עלה כי בן ברוך פוטר בשנה שעברה ממקום עבודתו הקודם בשל חשד לעבירות מין, אך מאחר ולא הוגשה תלונה, החשדות לא השבילו לכדי אישום פלילי. קיים חשד נוסף כי בן ברוך פגע בתלמידות נוספות שלימד בבתי ספר באזור הצפון ובאזור תל אביב. המשטרה ערכה חיפוש בביתו של בן ברוך והחרימה את מחשבו הנייד ואת הפלאפון שלו, שם נמצאו “חומרים מטרידים”, לדבריה.

החקירה הנוכחית החלה בעקבות תלונה שהגישה תלמידה בת 15 על מעשים שביצע בה לפני כשלוש שנים. בעקבות תלונה של תלמידה נוספת, כיום בת 20, הועבר דיווח למשרד החינוך, ובן ברוך הושעה מעבודתו. במהלך החקירה עלה כי בית הספר הקודם שבו הועסק פיטר אותו בשל שמועות על עבירות מין, אך מאחר ולא היו עדויות או תלונות – לא העביר למשטרה את פרטי השימוע שנערך לו.

נגורו של החשוד, עו”ד מוחמד ענא בוסי, מסר לאחר הדיון הראשוני בבית המשפט כי “החקירה נמצאת בראשיתה. תחילה נמסר לנו כי מדובר בחשדות יותר חמורים, ובמהלך הדיון התברר כי מדובר בעבירות הרבה יותר קלות מאלה שיוחסו למורה. מרשי מכחיש את החשדות נגדו, ואני סבור שצריך להתמין בסבלנות”.

 

במשטרה חושדים כי בן ברוך ניצל את מעמדו בעיני התלמידות, ואיים לפנות למשטרה אם לא יאפשרו לו לפגוע בהן. במרחב השרון במשטרה קוראים להורים לגלות מעורבות ועירנות: “כל מי שחושד לביצוע עבירה מתבקש לפנות לתחנת המשטרה הקרובה לביתו”.

 

בחודש שעבר הואשם שאול שמאי, מורה בבית ספר בתל אביב, בשורת עבירות מין בתלמידות כיתה ב’ ובנערה שלימד באופן פרטי. ממסמכים שהגיעו לידי ynet עלה כי כבר בשנת 2015 נחסם שמאי במערכת של משרד החינוך, ככל הנראה בשל תלונה שהוגשה נגדו על מעשים מגונים בקטינה.  

נח פנחס - חדרה
נח פנחס - חדרה
רונן אלדר - רחובות
רונן אלדר - רחובות

Scroll to Top